Szkolenia żeglarskie

Nauczyć się pływania jachtem żaglowym to dla niektórych wielkie wyzwanie, często spełnienie swoich niezrealizowanych marzeń. Dla jednych  to wkroczenie w nową dziedzinę, w nowe środowisko, a dla innych to chęć zdobycia kolejnego patentu, kolejnych uprawnień. Uprawnień takich jak patent Żeglarza Jachtowego czy Sternika Motorowodnego.

Nieważne czy to od dawna niezrealizowane marzenie, pragnienie, na które nie było nigdy czasu, które było zawsze takie odległe, nieosiągalne. Nieważne czy to zamiar, chęć zdobycia czegoś nowego, co pojawiło się na dla niego na horyzoncie zupełnie niedawno. Jeśli już tu jesteś, zapraszamy na pokład.

Wśród wielu dorosłych ludzi od dawna, często od dziecka tkwi myśl, chęć, czy pragnienie żeglowania. Pamiętają piękne chwile spędzone na żaglówce, albo motorówce z kimś bliskim, z rodziną, z przyjaciółmi, ze znajomymi i ta grupa osób chce wrócić do tych chwil.

Wiele osób jednak zupełnie niedawno poznało smak żeglarstwa, na przykład w czasie rejsu jachtem żaglowym, albo rejsu motorówką, bo ostatnio byli na Mazurach, albo nad Zalewem Zegrzyńskim zaproszeni przez znajomego, czy szwagra na ich jacht.

 

Czy to jest już pasja, czy jedynie próba?

Przede wszystkim, trzeba spróbować. 

Jeżeli nie byłeś na wodzie, na jachcie od wielu lat, to zauważysz, jak wiele zmieniło się  w tej dziedzinie, w tym środowisku.

Skorzystaj z rejsów jachtem żaglowym, albo zamów rejs motorówką i przepłyń się po Zalewie Zegrzyńskim godzinę, dwie godziny z instruktorem.

Twój rejs jachtem żaglowym z Twoją załogą poprowadzi doświadczony żeglarz - instruktor.

Zabierz najbliższych, przyjaciół, znajomych na rejs ze skipperem.

A może pływałeś już sporo i chcesz samodzielnie prowadzić jacht żaglowy, albo motorówkę? Sam chcesz prowadzić takie rejsy żeglarskie i motorowodne? Jesteś gotowy i chcesz zdobyć patent Żeglarza Jachtowego, albo Sternika Motorowodnego, to w takim razie czeka Cię wyzwanie. 

Kurs i egzamin na patent.

Po pierwsze - kiedy masz czas?

Weekendowy kurs żeglarski na patent Żeglarza Jachtowego, to zajęcia w soboty i w niedziele przez kolejnych pięć weekendów. Kurs kończy się egzaminem na patent. Bardzo często, wiele osób wybiera pakiet żeglarz jachtowy i sternik motorowodny, aby od razu, „za jednym zamachem” zdobyć patent żeglarski i patent motorowodny. 

Jednak kiedy weekendy spędzasz z rodziną i w te dni nie ma mowy o jakiś kursach, to inną możliwością odbycia szkolenia na patent Żeglarza Jachtowego, albo Sternika Motorowodnego jest inny tryb szkoleń.
Pozostaje wtedy kurs indywidualny na stopień Żeglarza Jachtowego lub Sternika Motorowodnego dopasowany do Twojego kalendarza.

Nie ma rzeczy niemożliwych, wszystko da się zrealizować, w różnych formach.


Najważniejsze, to zdobywać swoje cele, realizować marzenia, zabierać wszystkich, których kochasz w najpiękniejsze na świecie miejsca.

My, najlepsi instruktorzy i trenerzy żeglarstwa zrzeszeni w Sailing Legia poprowadzimy Cię do tego celu. Zapraszamy do kontaktu.

Z żeglarskim pozdrowieniem,

Krzysztof Pakuła

Kadra

Krzysztof Pakuła

Cena

Cena za kurs to 1200 zł.

Egzamin przeprowadzany jest przez egzaminatorów Polskiego Związku Żeglarskiego i opłacany jest bezpośrednio do Związku.

Zdawalność

Do tej pory, zdawalność naszych kursantów to 100%!

Treningi Regatowe

Oferujemy możliwość rozwoju żeglarstwa sportowego każdemu dorosłemu żeglarzowi jaki się do nas zapisze. Jak mówi znane przysłowie „trening czyni mistrza”, i taką filozofię wyznajemy. Doświadczenie naszych trenerów pokazuje, że nic się nie dzieje bez przyczyny. Nasza kadra zdobywała oraz zdobywa nieustannie medale regat rangi Polskiej jaki i Światowej. Doskonale wiemy, że na sukces składa się wiele czynników ale w największym procencie są to godziny spędzone na wodzie. Dlatego właśnie stworzyliśmy możliwość nieograniczonej ilości treningów wszystkim zainteresowanym podniesienia swoich umiejętności żeglarskich. Będziecie mogli trenować w tygodniu jak i w weekendy, całodniowo czy na godziny, indywidualnie oraz grupowo. Tylko od was zależy jak dużo czasu możecie na to wszystko poświęcić.

Konsultacje Żeglarskie

 Trening treningiem ale wiedza teoretyczna jest równie ważna co doświadczenie. Chcielibyśmy, żeby każdy miał możliwość kształcenia się z naszą pomocą i pod tym względem. Wiemy jak istotna jest wiedza na temat przepisów, trymu czy strategii. Pozwala ona również zwiększyć szanse w osiągnięciu sukcesu. Rozumiejąc dokładniej mechanizmy oraz zasady funkcjonowania żeglarstwa regatowego jesteśmy w stanie mądrzej podejść do tematu. 
 
Co oferujemy:
- systematyczne spotkania otwarte 
- spotkania tematyczne lub konsultacje
- raz w miesiącu spotykamy się w naszej bazie w celu podsumowania naszych działań
- często spotkanie poprowadzi znana osoba świata żeglarskiego
 
Zapraszamy do zapoznania się z naszym kalendarzem konsultacji, oraz śledzenia nowości na bieżąco.