Szkolenia regatowe

Oferujemy możliwość rozwoju żeglarstwa sportowego każdemu dorosłemu żeglarzowi jaki się do nas zapisze. Żeglarstwo na świecie postępuje. Żeglujemy coraz szybciej i efektywniej. Chcemy iść z tym nurtem w Polsce, dlatego rozpoczęliśmy nabór do naszego nowego projektu jakim jest Sailing Legia.

Nasza działalność sportowa ma szeroki zakres regatowy. Podchodzimy do wszystkich indywidualnie jak i grupowo. Pomożemy wejść w ten świat, aby wspólnie go rozwijać. Chcemy, aby każdy żeglarz miał szansę podnieść swoje umiejętności żeglarskie o ten dodatek sportowy, nawet jeżeli nie ma wcześniejszej przeszłości regatowej. Wdrażamy i pokazujemy różne formuły na naszych treningach oraz pomagamy wziąć udział w imprezach regatowych na różnym poziomie. Idziemy za tym co jest nowe ale i nie odchodzimy od klasyki. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie. 

Treningi organizowane są na równych jednostkach regatowych. Od małych klas olimpijskich, przez klasykę polskiego jachtingu, po kilkutonowe jednostki morskie. Nie zamykamy się na żaden pomysł regatowy. Chcemy, aby każdy miał możliwość spróbowania wszystkiego, oraz znalazł docelowo coś w czym czuje się najlepiej. 

Mamy bardzo wykwalifikowaną kadrę żeglarstwa sportowego. Są to czynni zawodnicy z wieloletnim doświadczeniem, którzy regularnie biorą udział w regatach o różnych formułach. Nieustannie zbierają nowe doświadczenia oraz z pasją dzielą się nim z innymi. Pomogą każdemu wejść w ten świat, wytrenują oraz będą wspierać przy dalszej ścieżce rozwoju. 
Jako klub oferujemy naszym podopiecznym szeroką gamę możliwości rozwoju. Począwszy od treningów oraz czarterów jednostek regatowych, przez konsultacje żeglarskie oraz spotkania podsumowujące nasze działania, kończąc na startach w imprezach regatowych różnej rangi oraz formułach. 

Treningi Regatowe

 
Jak mówi znane przysłowie „trening czyni mistrza”, i taką filozofię wyznajemy. Doświadczenie naszych trenerów pokazuje, że nic się nie dzieje bez przyczyny. Nasza kadra zdobywała oraz zdobywa nieustannie medale regat rangi Polskiej jaki i Światowej. Doskonale wiemy, że na sukces składa się wiele czynników ale w największym procencie są to godziny spędzone na wodzie. Dlatego właśnie stworzyliśmy możliwość nieograniczonej ilości treningów wszystkim zainteresowanym podniesienia swoich umiejętności żeglarskich. Będziecie mogli trenować w tygodniu jak i w weekendy, całodniowo czy na godziny, indywidualnie oraz grupowo. Tylko od was zależy jak dużo czasu możecie na to wszystko poświęcić.

Konsultacje Żeglarskie

 Trening treningiem ale wiedza teoretyczna jest równie ważna co doświadczenie. Chcielibyśmy, żeby każdy miał możliwość kształcenia się z naszą pomocą i pod tym względem. Wiemy jak istotna jest wiedza na temat przepisów, trymu czy strategii. Pozwala ona również zwiększyć szanse w osiągnięciu sukcesu. Rozumiejąc dokładniej mechanizmy oraz zasady funkcjonowania żeglarstwa regatowego jesteśmy w stanie mądrzej podejść do tematu. 
 
Co oferujemy:
- systematyczne spotkania otwarte 
- spotkania tematyczne lub konsultacje
- raz w miesiącu spotykamy się w naszej bazie w celu podsumowania naszych działań
- często spotkanie poprowadzi znana osoba świata żeglarskiego
 
Zapraszamy do zapoznania się z naszym kalendarzem konsultacji, oraz śledzenia nowości na bieżąco.